Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Święto zdrowia w Świnoujściu

W niedzielę, 19 maja w Świnoujściu już po raz kolejny odbędzie się wystawa EXPO Zdrowie. To znakomita okazja do sprawdzenia ogólnej kondycji organizmu, spróbowania przysmaków zdrowej kuchni i miłego spędzenia czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Na święto zdrowia zapraszają wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Wystawa została dofinansowana przez Gminę Miasto Świnoujście.

Na ośmiu stanowiskach będzie można m.in. nieodpłatnie wykonać podstawowe badania profilaktyczne (pomiar cukru i glukozy we krwi, pomiar ciśnienia tętniczego, pomiar wydolności płuc, próba wysiłkowa, poznać swój wiek biologiczny), odpocząć na stoisku z masażem, poznać znaczenie wody dla organizmu, skosztować pysznych zdrowych potraw. Wyniki badań będzie można skonsultować z lekarzem.

Tradycja EXPO Zdrowie sięga lat 80. ubiegłego wieku. Inicjatywa znana jest na całym świecie. W Polsce wystawa miała premierę w 2010 roku. Od tego czasu odbywa się cyklicznie w wielu polskich miastach, m.in. w Wiśle, Skoczowie, Szczecinku, Gdańsku. Do Świnoujścia zawita po raz czwarty.

Wystawa EXPO Zdrowie odbędzie się w niedzielę, 19 maja, w godzinach 10–15 na Placu Słowiańskim.

W zorganizowaniu wystawy pomogła również Fundacja Źródło Życia – dostarczając materiały promocyjne oraz broszury o zasadach zdrowia, karty badań, karty wieku biologicznego dla uczestników. Swój udział ma także restauracja FIT MASA – przygotowując degustację zdrowej żywności o obniżonej zawartości cukru i cholesterolu. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne.

Czytaj więcej o EXPO Zdrowie.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Zapisz się na Newsletter
Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij