Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Świnoujście

Świnoujście: 110 kurtek dla maluchów!

14.12.2012, Pomoc odzieżowa

W Świnoujściu zakończyła się zbiórka ciepłej odzieży dziecięcej prowadzona w ramach akcji „Kurtka dla malucha”. Dzięki darczyńcom udało się zebrać mnóstwo ubranek, które już niebawem trafią do maluchów z potrzebujących rodzin.

„Kurtka dla malucha” to ogólnopolska akcja prowadzona przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh). Przedsięwzięcie ma na celu wspomóc rodziny wielodzietne w trudnym okresie jesienno-zimowym, kiedy oprócz podstawowych wydatków na utrzymanie dochodzi problem z kupnem ubrań na zimę dla kilkorga dzieci. Koszt takiej zimowej wyprawki dla jednego dziecka to nawet 500 zł.

Akcja odbyła się w Polsce po raz trzeci. Świnoujście przystąpiło do niej po raz pierwszy i na pewno nie ostatni. Ubrania można było przynosić do Przedszkola Miejskiego nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi „Tęcza”. Inicjatywa zakończyła się sukcesem. Mieszkańcy Świnoujścia nie przeszli obojętnie wobec potrzeb najuboższych. Udało się zebrać sporo odzieży, głównie dla dzieci w wieku 2-3 lat oraz w wieku przedszkolnym.

– Zebraliśmy 113 koszulek, 110 kurtek, 105 par spodni, 99 czapek, 35 bluz, 23 swetry, 36 szalików, 22 pary rękawiczek, 28 spódnic, 32 pary rajstop, 17 par skarpetek, 3 szlafroki, 11 par butów oraz 8 par kapci – wylicza Olga Napart, koordynatorka zbiórki w Świnoujściu.

Ubrania trafią do rodzin wskazanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Świnoujściu 17 grudnia, podczas wydawania żywności zorganizowanego przez filię ChSCh w Świnoujściu.

Czytaj więcej o pomocy odzieżowej.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

1 500 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Zachodniopomorski
Filia Świnoujście

Nr konta bankowego:
23 2030 0045 1110 0000 0270 6670
z dopiskiem: „filia Świnoujście”

Kierownik: Agnieszka Kowalewska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 508 333 296

E-mail:


Partnerzy filii


 

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij