Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Świnoujście: dary dla domów dziecka

Wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Świnoujściu uczestniczyli w ogólnopolskiej Świątecznej Zbiórce Żywności organizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności. Zebrane przez nich artykuły spożywcze trafiły do domów dziecka w Świnoujściu i Lubinie.

– Ogółem z ramienia ChSCh zbiórkę wsparło 30 wolontariuszy, w tym młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Świnoujściu – sprawozdaje Agnieszka Kowalewska, kierownik lokalnej filii ChSCh. – Zebraliśmy 153 kg żywności, w tym dużo słodyczy, makaronów, ryżu i konserw, a także 34 litry oleju i napojów.

Uzyskane dary wolontariusze przekazali do Domu Dziecka w Lubinie oraz Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Świnoujściu. W pierwszym z tych miejsc gościli także po wrześniowej zbiórce Podziel się Posiłkiem, gdy dostarczyli wychowankom żywność zgromadzoną podczas tej akcji.

Tegoroczna Świąteczna Zbiórka Żywności odbywała się 2-4 grudnia w 3 000 sklepów w całej Polsce.

Czytaj o codziennej pomocy żywnościowej udzielanej przez wolontariuszy ChSCh.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Przekaż 1% dla ChSCh (KRS 0000 220 518).

(aw)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij