Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Świnoujście

Świnoujście: dzięki „Kurtce dla malucha” ponad 100 kg odzieży trafi do

10.12.2013, Pomoc odzieżowa

108 kilogramów odzieży udało się zebrać wolontariuszom Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) podczas akcji „Kurtka dla malucha” w Świnoujściu. Wiadomo już komu zostaną przekazane zebrane dary.

„Gdy puka zima, otwórzmy serca!” – pod takim hasłem Chrześcijańska Służba Charytatywna w całej Polsce już po raz czwarty prowadzi zbiórkę ciepłych ubrań zimowych dla dzieci z potrzebujących rodzin. W Świnoujściu wolontariusze zbierali ciepłą odzież dziecięcą przez cały listopad. Ubrania można było przekazywać w Przedszkolu Miejskim nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi „Tęcza” w Świnoujściu. W akcję zaangażowały się dzieci z przedszkola, ich rodzice, a także mieszkańcy Świnoujścia. 

– Najmłodsi w porozumieniu z rodzicami decydowali, którymi ze swoich ubrań chcą się podzielić z innymi dziećmi – sprawozdaje Olga Napart, koordynatorka „Kurtki dla malucha” w Świnoujściu.

W sumie podczas akcji udało się zebrać 108 kg odzieży.

– Samych kurtek było 30 kg. Oprócz tego 28 kg bluz, 22 kg spodni, 12 kg ubranek niemowlęcych. Mamy także buty oraz trochę ubrań dla dorosłych – wylicza Olga Napart. – Te ostatnie również się przydadzą. Z zeszłorocznych doświadczeń wiemy, że na odzież dla dorosłych też jest duże zapotrzebowanie.

Ubrania zostaną rozdysponowane w porozumieniu z lokalnym MOPR-em i trafią do najbardziej potrzebujących rodzin. Wolontariusze ChSCh wydadzą ubrania 11 grudnia wraz z paczkami żywnościowymi ze Świątecznej Zbiórki Żywności. Część darów zostanie zawieziona do Domu Dziecka w Lubinie.

– Przez miesiąc zebraliśmy 108 kg odzieży. Jak na nasze małe miasto, to całkiem nieźle – podsumowuje Olga Napart.

Ideą „Kurtki dla malucha” jest pomoc potrzebującym rodzinom z dziećmi w okresie zimowym. W Świnoujściu dzięki zaangażowaniu wolontariuszy oraz ofiarności ludzi dobrego serca udało się im pomóc.

Czytaj więcej o pomocy odzieżowej.

Znajdź nas na facebooku.

(jl)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

1 500 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Zachodniopomorski
Filia Świnoujście

Nr konta bankowego:
23 2030 0045 1110 0000 0270 6670
z dopiskiem: „filia Świnoujście”

Kierownik: Agnieszka Kowalewska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 508 333 296

E-mail:


Partnerzy filii


 

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij