Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Świnoujście: dzielą się chlebem

Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Świnoujściu istnieje od 2010 roku. Mimo skromnych możliwości wolontariusze niosą pomoc osobom potrzebującym.    

– Z ramienia ChSCh w Świnoujściu pracuje 4-5 wolontariuszy – mówi Joanna Buczek, kierownik filii. – W ramach unijnego programu pomocy żywnościowej w 2011 roku pomagamy 50 osobom. Współpracujemy z MOPR-em w Świnoujściu i Bankiem Żywności w Koszalinie.

Przedstawiciele ChSCh w swojej pracy spotykają wiele osób, które naprawdę wymagają wsparcia.

– Każda rodzina jest szczególna – mówi pani Joanna. – Mamy pod opieką także dużo rodzin wielodzietnych.

Żywność otrzymywaną bezpłatnie z Banku Żywności w Koszalinie wolontariusze przekazują potrzebującym kilka razy w roku. W tym celu wynajmują nieodpłatnie pomieszczenie w Stowarzyszeniu Trzeźwościowym „Hol”. Oprócz tego planują m.in. terapię antynikotynową.

– Pomoc zdrowotna należy do ważnych obszarów działalności ChSCh. Chcielibyśmy zaistnieć także na tym polu – wyjaśnia Joanna Buczek.

Filia w Świnoujściu jest jedną z ponad 60 filii ChSCh działających w naszym kraju. Jeśli chcesz wesprzeć jej pracę, złóż dar na konto.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej ChSCh.


(aw)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij