Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Świnoujście

Świnoujście: odzież z „Kurtki dla malucha” powędrowała do rodzin

21.12.2012, Pomoc odzieżowa

17 grudnia w Świnoujściu odbyło się wydawanie ubrań zebranych w ramach akcji „Kurtka dla malucha”. Dzięki hojności darczyńców z ciepłej odzieży mogło skorzystać 28 rodzin. Najliczniejsza z nich składała się z 11 osób.

W poniedziałek do punktu, gdzie zazwyczaj wolontariusze ChSCh wydają żywność, zgłosiły się rodziny skierowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

– Wydawaliśmy artykuły spożywcze uzyskane podczas Świątecznej Zbiórki Żywności oraz ciepłe ubrania dziecięce zebrane podczas „Kurtki dla malucha” – relacjonuje Agnieszka Kowalewska, kierownik filii ChSCh w Świnoujściu.

Na potrzebujące rodziny, w tym wiele wielodzietnych, czekało m.in. 110 kurtek, 105 par spodni i 99 czapek, bo tyle udało się zebrać podczas akcji trwającej przez cały listopad. Ubrania można było przynosić do Przedszkola Miejskiego nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi „Tęcza”.

– Większość odzieży rozeszło się w godzinę. To pokazuje, jak bardzo potrzebne są takie akcje – zaznacza Olga Napart, koordynator „Kurtki dla malucha” w Świnoujściu.

19 grudnia część odzieży trafiła również do Domu Dziecka w Lubinie. Jak podkreślają wolontariusze, żywność jak i odzież bardzo się przydadzą szczególnie podczas rozpoczynającej się właśnie zimy. Co ważne, ubrania uzyskane podczas „Kurtki dla malucha” były dobrej jakości, dlatego z pewnością będą istotną pomocą dla najbardziej potrzebujących maluchów.

Czytaj więcej o pomocy odzieżowej.

Tekst: Justyna Libera, Andrzej Wierzchowski

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

1 500 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Zachodniopomorski
Filia Świnoujście

Nr konta bankowego:
23 2030 0045 1110 0000 0270 6670
z dopiskiem: „filia Świnoujście”

Kierownik: Agnieszka Kowalewska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 508 333 296

E-mail:


Partnerzy filii


 

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij