Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Świnoujście, Podziel Się Posiłkiem: wielkie liczenie

– W najśmielszych oczekiwaniach nie przypuszczałam, że uda nam się zebrać aż tyle produktów! – opowiada Agnieszka Kowalewska, wolontariuszka filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Świnoujściu. – Najwięcej pracy mieliśmy nie w trakcie ich zbierania, ale dopiero potem, gdy przyszedł czas liczenia, paczkowania i rozdzielania.

Ogólnopolska akcja Podziel Się Posiłkiem zawitała również do Świnoujścia. Lokalna filia ChSCh pomogła w zbiórce artykułów spożywczych w dwóch sklepach Netto, gdzie aż 27 wolontariuszy ze szkoły średniej czynnie włączyło się w jej przebieg. Byli to uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I w Świnoujściu.  Dodatkowo sześć osób pomogło w przetransportowaniu żywności. W sumie udało się zebrać 583,9 kg i 143,5 litra produktów, w tym najwięcej oleju, makaronów, ryżu, dżemów i konserw.

– Z tego, co zebraliśmy, przekazaliśmy około 130 kg do Domu Dziecka w Lubinie, w Zachodniopomorskiem – opowiada pani Agnieszka. – Większość z zebranych słodyczy trafiła właśnie do tych dzieciaków. Resztę produktów rozdaliśmy podopiecznym naszego punktu wydawania żywności. Ludzie bardzo serdecznie odnosili się do całej akcji. Atmosfera była przyjazna, młodzi wolontariusze cieszyli się, że mogli pomóc innym.

Czytaj więcej o pomocy żywieniowej ChSCh.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(mp)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij