Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Świnoujście

Świnoujście, Podziel Się Posiłkiem: wielkie liczenie

6.10.2011, Pomoc żywnościowa

– W najśmielszych oczekiwaniach nie przypuszczałam, że uda nam się zebrać aż tyle produktów! – opowiada Agnieszka Kowalewska, wolontariuszka filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Świnoujściu. – Najwięcej pracy mieliśmy nie w trakcie ich zbierania, ale dopiero potem, gdy przyszedł czas liczenia, paczkowania i rozdzielania.

Ogólnopolska akcja Podziel Się Posiłkiem zawitała również do Świnoujścia. Lokalna filia ChSCh pomogła w zbiórce artykułów spożywczych w dwóch sklepach Netto, gdzie aż 27 wolontariuszy ze szkoły średniej czynnie włączyło się w jej przebieg. Byli to uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I w Świnoujściu.  Dodatkowo sześć osób pomogło w przetransportowaniu żywności. W sumie udało się zebrać 583,9 kg i 143,5 litra produktów, w tym najwięcej oleju, makaronów, ryżu, dżemów i konserw.

– Z tego, co zebraliśmy, przekazaliśmy około 130 kg do Domu Dziecka w Lubinie, w Zachodniopomorskiem – opowiada pani Agnieszka. – Większość z zebranych słodyczy trafiła właśnie do tych dzieciaków. Resztę produktów rozdaliśmy podopiecznym naszego punktu wydawania żywności. Ludzie bardzo serdecznie odnosili się do całej akcji. Atmosfera była przyjazna, młodzi wolontariusze cieszyli się, że mogli pomóc innym.

Czytaj więcej o pomocy żywieniowej ChSCh.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(mp)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

1 500 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Zachodniopomorski
Filia Świnoujście

Nr konta bankowego:
23 2030 0045 1110 0000 0270 6670
z dopiskiem: „filia Świnoujście”

Kierownik: Agnieszka Kowalewska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 508 333 296

E-mail:


Partnerzy filii


 

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij