Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Świnoujście

Świnoujście: przyjdź się przebadać. Wystawa EXPO Zdrowie

12.05.2016, EXPO Zdrowie

Pod koniec maja w Świnoujściu zawita mobilna wystawa EXPO Zdrowie. EXPO Zdrowie to niedochodowy projekt przygotowany przez wolontariuszy, którego celem jest propagowanie zdrowego stylu życia. Organizatorem wystawy w Świnoujściu jest lokalna filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

Początki EXPO Zdrowie  sięgają lat 80. ubiegłego wieku. Wtedy właśnie na Filipinach odbył się pierwszy program tego typu. W ramach wystawy uczestnicy odwiedzają osiem stoisk, z których każde poświęcone jest jednej zasadzie zdrowego stylu życia. Są to: dieta, ćwiczenia, woda, słońce, wstrzemięźliwość, powietrze, odpoczynek i zaufanie. W Polsce premiera EXPO Zdrowie miała miejsce w 2010 roku.

Program imprezy przewiduje m.in. bezpłatne badania poziomu cukru we krwi, wydolności płuc, biologicznego wieku organizmu, a także pomiar tkanki tłuszczowej. Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w badaniach, otrzyma indywidualną kartę wyników, które następnie będzie można skonsultować z promotorem zdrowia i dietetykiem. Oprócz możliwości wykonania badań profilaktycznych w programie wystawy będzie degustacja zdrowej żywności oraz stanowisko z literaturą o tematyce zdrowotnej.

Wystawa w Świnoujściu odbędzie się w niedzielę, 29 maja na Placu Słowiańskim w godzinach 11–15. Uczestnictwo w imprezie jest bezpłatne.

Czytaj więcej o projekcie EXPO Zdrowie.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(jl)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

1 500 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Zachodniopomorski
Filia Świnoujście

Nr konta bankowego:
23 2030 0045 1110 0000 0270 6670
z dopiskiem: „filia Świnoujście”

Kierownik: Agnieszka Kowalewska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 508 333 296

E-mail:


Partnerzy filii


 

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij