Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Świnoujście: rzuć palenie w ciągu pięciu dni!

Jak ciężko zerwać z uzależnieniem od papierosów, wie tylko ten, kto tego dokonał. Jeśli problem palenia dotyczy także i ciebie, weź udział w bezpłatnej akcji „W ciągu 5 dni rzucisz palenie!” organizowanej przez wolontariuszy filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Świnoujściu.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) alarmuje, że tytoń zabija rocznie połowę jego „użytkowników”, czyli prawie 6 mln osób. 5 mln to osoby uzależnione od palenia, natomiast ok. 600 tys. zgonów to niestety bierni palacze, którzy wdychają dym z papierosów palonych przez kogoś innego.

Akcja „W ciągu 5 dni rzucisz palenie!” ma pomóc w porzuceniu uzależnienia bez użycia środków farmakologicznych. Jak sama nazwa wskazuje, terapia będzie trwać jedynie pięć dni. Akcja oparta jest na programie doktorów Wayn’a Mc Farland’a i Ehnan’a Folkenberg’a, dzięki której palenie papierosów rzuciło ponad 20 milionów ludzi na całym świecie. Program zyskał światową sławę, propagowany jest przez uniwersytety w wielu krajach, posiada poparcie m.in. Światowej Organizacji Zdrowia i Amerykańskiego Stowarzyszenia do Walki z Rakiem. Teraz o jego skuteczności będą mogli przekonać się mieszkańcy Świnoujścia.

Prelegentem podczas zajęć będzie Stanisław Sowa, mający wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu tego typu akcji. Spotkania będą odbywały się od poniedziałku do piątku (13–17 października) w Sali Kameralnej Miejskiego Domu Kultury. Początek zajęć każdego dnia o godzinie 17. Wstęp wolny!

Czytaj więcej o pomocy osobom uzależnionym.

(jl)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij