Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Świnoujście: trwa akcja „Kurtka dla malucha”


Jeszcze do końca listopada można dzielić się ciepłą odzieżą dziecięcą w ramach trwającej w Świnoujściu akcji „Kurtka dla malucha”.

W zeszłym roku dzięki akcji prowadzonej przez wolontariuszy filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) do potrzebujących rodzin trafiło 108 kilogramów odzieży. Jak będzie w tym roku?

Ideą „Kurtki dla malucha” jest pomoc potrzebującym rodzinom z dziećmi w okresie zimowym. W takich rodzinach problemem jest często już samo wyżywienie. Zimą do tych podstawowych wydatków dochodzi jeszcze zapotrzebowanie na ciepłą odzież. Rodziny wielodzietne stanowią grupę najbardziej zagrożoną skrajnym ubóstwem. Według zeszłorocznego raportu GUS 23% osób w gospodarstwach małżeństw z czwórką i większą liczbą dzieci żyje poniżej minimum egzystencji.

– W zeszłym roku akcja odniosła sukces. Mamy nadzieję, że w tym roku także ludzie się zmobilizują i pomogą przetrwać zimę osobom najbardziej potrzebującym. – mówi Olga Napart, koordynatorka akcji.

W Świnoujściu wolontariusze po raz trzeci zbierają ciepłą odzież dziecięcą w ramach „Kurtki dla malucha”. Ubrania można przekazywać w Przedszkolu Miejskim nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi „Tęcza”, przy ul. Gdyńskiej 27 b w godzinach pracy przedszkola (w godzinach 6–17).

Organizatorzy proszą o dzielenie się odzieżą dobrej jakości. Można przynosić także ciepłą odzież dla dorosłych. Po zakończeniu akcji wolontariusze ChSCh przekażą ubrania rodzinom wskazanym przez lokalny oddział MOPR.

(jl)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij