Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Świnoujście

Świnoujście: trwa akcja „Kurtka dla malucha”

24.11.2014, Pomoc odzieżowa


Jeszcze do końca listopada można dzielić się ciepłą odzieżą dziecięcą w ramach trwającej w Świnoujściu akcji „Kurtka dla malucha”.

W zeszłym roku dzięki akcji prowadzonej przez wolontariuszy filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) do potrzebujących rodzin trafiło 108 kilogramów odzieży. Jak będzie w tym roku?

Ideą „Kurtki dla malucha” jest pomoc potrzebującym rodzinom z dziećmi w okresie zimowym. W takich rodzinach problemem jest często już samo wyżywienie. Zimą do tych podstawowych wydatków dochodzi jeszcze zapotrzebowanie na ciepłą odzież. Rodziny wielodzietne stanowią grupę najbardziej zagrożoną skrajnym ubóstwem. Według zeszłorocznego raportu GUS 23% osób w gospodarstwach małżeństw z czwórką i większą liczbą dzieci żyje poniżej minimum egzystencji.

– W zeszłym roku akcja odniosła sukces. Mamy nadzieję, że w tym roku także ludzie się zmobilizują i pomogą przetrwać zimę osobom najbardziej potrzebującym. – mówi Olga Napart, koordynatorka akcji.

W Świnoujściu wolontariusze po raz trzeci zbierają ciepłą odzież dziecięcą w ramach „Kurtki dla malucha”. Ubrania można przekazywać w Przedszkolu Miejskim nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi „Tęcza”, przy ul. Gdyńskiej 27 b w godzinach pracy przedszkola (w godzinach 6–17).

Organizatorzy proszą o dzielenie się odzieżą dobrej jakości. Można przynosić także ciepłą odzież dla dorosłych. Po zakończeniu akcji wolontariusze ChSCh przekażą ubrania rodzinom wskazanym przez lokalny oddział MOPR.

(jl)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

1 500 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Zachodniopomorski
Filia Świnoujście

Nr konta bankowego:
23 2030 0045 1110 0000 0270 6670
z dopiskiem: „filia Świnoujście”

Kierownik: Agnieszka Kowalewska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 508 333 296

E-mail:


Partnerzy filii


 

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij